Technologia

Jak naprawić Windows 10 po nieudanej aktualizacji?

W tym tygodniu reanimowałem kilka komputerów w związku z kolejną aktualizacją systemu Windows 10. Swoją drogą ciekawe, jak długo ludzie będą chcieli płacić za  wciąż niedorobiony system oddany im do… testowania. Tym razem aktualizacja spowodowała brak możliwości zalogowania się i wyświetlenie komunikatu: „System Windows nie może nawiązać połączenia z usługą Usługa profilów użytkowników. Skontaktuj się z administratorem systemu.” Jeśli właśnie szukasz rozwiązania tego lub podobnego problemu związanego z nieudaną aktualizacją Windows 10, to jesteś w odpowiednim miejscu.

Rozwiązaniem jest oczywiście odinstalowanie nieudanej aktualizacji, ale jak to zrobić, skoro system uruchamia się, ale nie pozwala na zalogowanie?uruchom ponownie

Będąc na ekranie logowania trzeba przytrzymując cały czas wciśnięty klawisz SHIFT, kliknąć ikonę zasilania i wybrać „Uruchom ponownie”. Dzięki temu po ponownym włączeniu zobaczymy narzędzie „Rozwiąż problemy”. Teraz wystarczy wybrać „Opcje zaawansowane” a następnie „odinstaluj aktualizacje”. W przypadku, o którym piszę pomogło odinstalowanie najnowszej aktualizacji funkcji.

Klawisz WindowsGdyby zdarzyło, że nie można wykonać powyższych operacji z powodu braku dostępu do ekranu logowania, to należy przytrzymując klawisz z symbolem Windows (obok alt), nacisnąć literkę L.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis zaoszczędzi komuś trochę czasu i nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *